• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj skarby Bałkanów

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest aktualnie zaliczany do zdecydowanie najciekawszych regionów naszego kontynentu. Pomimo tego, że historia położonych na nim państw w większości przypadków nie należy do najłatwiejszych – w końcu całkiem niedawno toczyło się tam kilka wojen – to jednak obecnie jest to w pełni bezpieczny region który będzie dodatkowo rewelacyjną propozycją dla każdego, kto tylko chciałby wyjechać na rzeczywiście wymarzone wczasy.
Bardzo interesującym i równocześnie nieco niedocenionym krajem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura potrafi być niezwykle ciekawa, gdyż Serbowie – podobnie jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, przez co chociażby w języku którym się posługują usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Z drugiej strony na Bałkanach od zawsze ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko stolica kraju, Belgrad, oferuje sporo świetnych zabytków które niewątpliwie zachwycą każdego miłośnika historii.
Oprócz tego Serbia jest również krajem oferującym niesamowite krajobrazy, z powodu których spędzone w niej wakacje będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Naprawdę warto zainteresować się nią nieco więcej, bo z pewnością jest to kraj godny odwiedzenia!

1. Zobacz więcej

2. Znajdź tutaj

3. Kliknij

4. Przejdź do strony

5. Zobacz teraz

Categories: Podróże

Comments are closed.